• به انجمن های تخصصی کامپیوتر خوش آمدید
  • لطفا قوانین را مطالعه فرمایید
  • لطفا کتب و جزوات خود را جهت استفاده دانشجویان در سایت ما قرار دهید.
درود مهمان گرامی! ورود ثبت نام

انجمن های کامپیوتر
انجمن های کامپیوتر انجمن های کامپیوتر
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشتگ در فیسبوک
#1
کاربرد هشتگ در فیسبوک به مانند توییتر است. به این صورت که از هشتگ ها برای هدایت کاربران به یک موضوع و جریان خاص استفاده می شود. اما باید به این مسئله دقت کنید که حساب های کاربری بر خلاف اینستاگرام و توییتر در فیسبوک خصوصی هستند و افراد عادی کمتر از حساب کاربری عمومی استفاده می کنند و پست ها را بیشتر به صورت خصوصی منتشر می کنند.
بنابراین هنگامی که شما یک عبارت کلیدی خاص (هشتگ) را جست و جو می کنید، بیشتر پست هایی ظاهر می شوند که متعلق به برندها، سازمان ها و یا منابع رسمی خبری است. این موضوع نشان می دهد که هشتگ ها در فیسبوک پست های ارزشمندتری به نسبت توییتر و اینستاگرام نمایش می دهند.
استفاده از هشتگ در فیسبوک
برای این منظور، من با استفاده از کلمه کلیدی “بازاریابی اینترنتی” کار را ادامه می دهم.


[تصویر:  1.jpg]


هنگامی که این عبارت کلیدی را جست وجو می کنیم، می بینیم که در فیسبوک با دسته بندی متنوع تری نسبت به توییتر مواجه هستیم. اکنون این دسته بندی ها را با هم بررسی می کنیم.
Top: پست هایی که بیشترین محبوبیت و بازدید را دارند.
Latest: جدیدترین پست هایی که منتشر شده اند.
People: پست هایی که توسط کاربران عادی منتشر شده اند.
Photos: عکس هایی که با هشتگ جست وجو شده منتشر شده اند.

Videos: در این دسته بندی پست های ویدئویی قرار می گیرند.
Shop: صفحاتی که محصولاتی در رابطه با هشتگ جست وجو شده به کاربران فیسبوکی می فروشند.
Pages: صفحاتی که در رابطه با هشتگ مورد جست و جو ایجاد شده اند.
Places: مکان هایی در دنیا که از هشتگ استفاده کرده اند. 
Groups: گروه هایی که در مورد هشتگ جست وجو شده بحث کرده یا پست منتشر کرده اند.
Apps: اپلیکیشن های فیسبوکی که با موضوع هشتگ مورد نظر جست و جو شده اند. 
Events: رویدادهایی که با موضوع هشتگ مورد نظر برگزار شده اند یا برگزار می شوند.
نکته: به این موضوع دقت کنید که ممکن است برای کلمه کلیدی (هشتگ) که جست وجو می کنید، در بعضی از دسته بندی ها موردی برای نمایش وجود نداشته باشد.
هشتگ نویسی در فیسبوک
نحوه هشتگ گذاری در فیسبوک بسیار ساده است.کافی است که هشتگ مورد نظرتان در پستی که می خواهید منتشر کنید، قرار دهید:
چرا علم #بازاریابی_اینترنتی در ایران چندان مهم تلقی نمی شود؟
بعد از نوشتن پست، تنها کافی است که آن را به صورت عمومی منتشر کنید تا همه کاربران قادر به جست وجوی پست باشند. به همین سادگی است!
نحوه جست وجوی هشتگ در فیسبوک
دو راه برای برای جست وجوی کلمه کلیدی (هشتگ) وجود دارد. اولین راه همان نوشتن هشتگ در نوار جست وجوی فیسبوک است. دومین راه هم نوشتن هشتگ مورد جست وجو در قسمت url مرورگر به این صورت است:
www.facebook.com/hashtag/insert hashtag here
مانند:
[تصویر:  2.jpg]
در این مقاله سعی کردم هر آنچه در مورد کار با هشتگ ها و گذاشتن هشتگ در فیسبوک لازم بود را با شما در میان بگذارم. مثل همیشه در انتظار نظرات، سوالات و پیشنهادات شما عزیزان همراه هستم.
غصه نخور، قصه نویس خداست...!!
 
پاسخ
 سپاس شده توسط hamzeh
  
کاربران در حال بازدید: 1 مهمان

:fixed;left : 2px;top :130px;float : left;width : 35px;height:320px;text-align:left;padding:0px;;border:0px #fff solid; background: #005ea7; background: -moz-linear-gradient(top, #005ea7 0%, #003965 100%); background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#005ea7), color-stop(100%,#003965)); background: -webkit-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: -o-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: -ms-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: linear-gradient(to bottom, #005ea7 0%,#003965 100%); filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient( startColorstr='#005ea7', endColorstr='#003965',GradientType=0 ); } .tdicons a{-webkit-transition : all 0.5s ease-in-out;-moz-transition : all 0.5s ease-in-out;-o-transition : all 0.5s ease-in-out;display : block;float : left;margin : 8px;padding : 5px;font-weight : bold;color : #fff;border-radius : 8px 0 8px 0;} .tdicons img{-webkit-transition : all 0.2s ease-in-out;-moz-transition : all 0.2s ease-in-out;-o-transition : all 0.2s ease-in-out;padding:0px;} .tdicons img:hover{padding : 0px 0px 0px 8px;}